INTENCJE MSZALNE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  –  NIEDZIELA PALMOWA

Piła, 5.04.2020 r.

 

  1. Ze względu na zaistniała sytuacje zachęcamy wiernych do uczestnictwa w celebracji WIELKIEGO TYGODNIA za pośrednictwem mediów. Transmisja z naszej parafialnej kaplicy na kanale parafii, szczegóły na parafialnej stronie.

 

  1. Okazja do spowiedzi od poniedziałku do środy od godz. 16.00 z zachowaniem wszystkich istniejących ograniczeń /w kaplicy max 5 osób/.

 

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – GODZ. 19.00

Wiernych świeckich zachęcamy do modlitwy w gronie rodzinnym, łącząc się ze Zbawicielem w godzinie Jego cierpienia w Ogrójcu i nami przez transmisję.

 

WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ – GODZ. 19.00

DROGA KRZYŻOWA – GODZ. 15.00

W tym dniu obowiązuje post ścisły. Rozpoczynamy nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Prosimy wszystkich wiernych, aby w Wielki Piątek wyeksponowali w swoich domach Krzyż. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za rozważanie Męki i Śmierci Pana Jezusa. Zachęcamy do odprawienia w domu Drogi Krzyżowej i wspólnej modlitwy za pośrednictwem transmisji.

 

WIELKA SOBOTA:

Nie będzie poświęcenia pokarmów, a na internetowej stronie naszej parafii zamieścimy modlitwę, którą należy odmówić przed rozpoczęciem świątecznego śniadania w niedzielę.

 

W WIELKĄ SOBOTĘ trwajmy w naszych domach w wyciszeniu i skupieniu, jednocząc się przez modlitwę z Chrystusem pogrzebanym i udającym się do otchłani, aby wyzwolić nas z niewoli grzechu i śmierci.

 

WIGILIA PASCHALNA – liturgia o godz. 20.00. Wiernych świeckich, którzy będą uczestniczyć
w celebracji Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów, zachęcamy, by na czas odmawiania przyrzeczeń chrzcielnych zapalili świece, wspominając, ze właśnie przez ten sakrament Chrystus nas przeprowadził ze śmierci do nowego życia.

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

REZUREKCJA BEZ PROCESJI godz. 6.00

MSZE ŚW. – STARA KAPLICA godz. 9.30. oraz NOWA KAPLICA godz. 11.00, 12.30, 18.00.

W czasie TRIDUUM PASCHALNEGO / czwartek, piątek, sobota/ nasza kaplica będzie otwarta od godz. 9.00. Zachęcamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu z zachowaniem wszystkich ograniczeń /max 5 osób w kaplicy/.

 

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Msze św. według porządku niedzielnego.

 

  1. Do nabycia w kaplicy paschaliki w cenie 5 zł. Bóg zapłać za troskę o kaplice.
  2. Serdeczne Bóg zapłać tym, którzy po mimo wyjątkowej sytuacji, wspomagają parafię wpłatami na konto.