OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE i INTENCJE MSZALNE

Piła, 2.05.2021

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – V niedziela wielkanocna

 

 1. Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc, w Nowej Kaplicy codziennie o godz. 17.30, a w Starej Kaplicy w środy i piątki o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

 1. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny jutro w poniedziałek 3 maja. Msza św. w Starej Kaplicy o 9.00, w Nowej Kaplicy o 11.00 i 18.00.

 

 1. Pierwszy czwartek miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, Msza św. w intencji Żywego Różańca oraz Liturgicznej Służby Ołtarza o godz. 18.00. Zapraszamy.

 

 1. Pierwszy piątek miesiąca. Msza św. w Starej Kaplicy o godz. 17.00, a w Nowej Kaplicy o godz. 18.00. Pół godziny przed Mszami św. okazja do spowiedzi.

 

 1. Odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną wyjątkowo w sobotę 8 maja o zwykłej porze.

 

 1. Nabożeństwo Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. Poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę 9 maja o godz. 12.30.

 

 1. W związku z trwającą pandemią prosimy wiernych o przestrzeganie zaleceń: od 4 maja zmienia się limit osób obowiązujący w miejscach kultu religijnego – max. 1 os na 15 m2. W obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult.

 

 1. Zapisy uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej oraz uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej do przygotowania do I Komunii św. oraz bierzmowania w czerwcu w kancelarii parafialnej.

 

 1. Do nabycia „Gość Niedzielny”, w którym m.in. o św. Józefie i jego warsztacie pracy.

 

 1. Dziękujemy, raz jeszcze, Dobrodziejom za przekazanie dla naszej parafii kropielnic. Dzięki temu w obu kaplicach można bezpieczne korzystać z wody święconej. Kropielnice są darem ks. Rafała Jarosiewicza oraz Fundacji „SMS z Nieba”. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za troskę o nasze kaplice, za wszelkie ofiary, także wpłacane na konto bankowe. Przypominamy, że w zakrystii i kancelarii dostępne są terminale płatnicze, które umożliwiają bezgotówkowe złożenie ofiar.