OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Piła, 5.12.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Msze św. roratnie z nauką, są odprawiane przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci. Prosimy, by dzieci przychodziły z lampionami i przynosiły serduszka z dobrymi uczynkami. Dla wszystkich dzieci przygotowaliśmy obrazki nawiązujące do 50-lecia naszej Diecezji oraz losowanie figury Matki Bożej i niespodzianek.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00. Msza św. w intencji WSPÓLNOTY SZKAPLERZNEJ z możliwością przyjęcia szkaplerza o godz. 18.00.
 3. Nabożeństwo do Matki Bożej Patronki Dobrej śmieci w następną niedzielę o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy.
 4. Towarzystwo Pomocy Chorym zaprasza na film pt. „POŁOŻNA”, przedstawiający życie i pracę Stanisławy Leszczyńskiej, położnej osadzonej w obozie koncentracyjnym, która odebrała ponad 3 tyś porodów i dzięki której żadne dziecko nie urodziło się martwe. Projekcja filmu odbędzie się we wtorek 14 grudnia o godz. 18.00 w kinie Koral ul. Staszica 1. Cena biletu 15 zł.
 5. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę.
 6. „Słodka niedziela” odbędzie się w naszej parafii w następną niedzielę 12 grudnia. Będzie możliwość kupienia świeżego miodu, a całość dochodu przeznaczona będzie na budowę naszego kościoła. Ofiarodawcom już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.
 7. Zapraszamy na Rekolekcje Adwentowe, które rozpoczną się w następną niedzielę 12 grudnia i potrwają do wtorku włącznie. Rekolekcje poprowadzi ks. Remigiusz Szauer.
 8. Msza św. z prośbą o Boże bł. i potrzebne łaski, w intencji ks. Aleksandra z okazji imienin, zostanie odprawiona w następną niedzielę o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.
 9. Kandydaci do bierzmowania zgłaszają obecność na Mszy św. w zakrystii. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. po każdej Mszy św. zbierają obrazki.
 10. Próby scholki odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11.50 w salce. Serdecznie zapraszamy.
 11. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” oraz nabycia świec „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 5 zł.
 12. Intencje mszalne na rok 2022można zamawiać w kancelarii i po mszach św. w zakrystii.
 13. Bóg zapłać za troskę o kaplice, ofiary składane na budowę. Przypominamy, że w naszej parafii są dostępne terminale płatnicze, umożliwiające bezgotówkowe złożenie ofiary.
 14. Wszystkim życzymy zdrowia i obfitego błogosławieństwa Bożego oraz owocnego przeżycia czasu Adwentu.