OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

Piła, 4.06.2023

 

 

 1. Festyn Parafialny już dziś. Rozpoczęcie obiadem o godz. 13.30, a serwowane będą: zupa grochowa i gulaszowa, fasolka po bretońsku, przygotowana przez ks. Proboszcza, bigos myśliwski, chleb ze smalcem i ogórkiem, kiełbaski i karkówka z grilla. Na deser ciasta i inne wypieki Parafian, a do tego kawa, herbata i zimne napoje. Nie zabraknie też lodów, waty cukrowej i innych smakołyków.

Podczas festynu różne występy i pokazy oraz możliwość zakupu cegiełek po 5, 20, 50 i 100 zł. Zabawy, konkursy, zawody dla dzieci i młodzieży oraz biegi pod patronatem Starosty Pilskiego. Na zakończenie, około godz. 19.00 losowanie nagród głównych, wśród których m. in.: bon na zakupy wartości 2023 zł, nagroda rzeczowa wartości 1000 zł, samochód elektryczny na weekend, weekend dla 3-4 osób w hotelu w Kołobrzegu i wiele innych. Spotkanie organizacyjne w środę 31 maja o godz. 18.30 w kaplicy. Zapraszamy. Odbiór ciasta w sobotę od godz. 16.00 do godz. 19.00. W dalszym ciągu można przynosić fanty, których, póki co mamy niewiele.

 

 1. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało w najbliższy czwartek 8 czerwca. Prosimy o przyozdobienie okien symbolami eucharystycznymi lub obrazami oraz o nazbieranie kwiatów potrzebnych na procesję. Prosimy również o przygotowania ołtarzy na trasie procesji oraz o asystę: panów do krzyża, sztandarów i baldachimu, panie z Żywego Różańca, ministrantów i lektorów podczas procesji, dzieci, które w tym i zeszłym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz chętne do sypania kwiatków (próba dla dzieci w środę o godz. 18.30 przed kaplicą). Procesja wyruszy ze Starej Kaplicy, po Mszy św. o godz. 9.30. Msze św. w Nowej Kaplicy: o godz. 8.00, około godz. 11.10 (po procesji) oraz o godz. 18.00.

 

 1. Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo Matki Bożej z Góry Karmel w najbliższy czwartek o godz. 18.00. Każdy może dołączyć swoją intencję do tej Mszy św., zgłoszenia w zakrystii. Podczas tej Eucharystii możliwość przyjęcia szkaplerza.

 

 1. Decyzją ks. Biskupa Diecezjalnego Zbigniewa Zielińskiego w najbliższy piątek obowiązuje dyspensa od obowiązku zachowania w dniu 9 czerwca wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia (odczytać dekret).

 

 1. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy przez cały czerwiec, codziennie o godz. 17.45. Nabożeństwo do Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci za tydzień o godz. 10.30.

 

 1. Trwają zapisy uczniów z klas I i VII szkoły podstawowej na przygotowanie do I Komunii św. i bierzmowania. Zgłoszeń dokonują rodzice w kancelarii parafialnej.

 

 1. Szukamy sponsorów na wyposażenie prezbiterium w postument pod tabernakulum. Pozostałem elementy wyposażenia znalazły już swoich dobrodziejów. Bóg zapłać. Wszyscy fundatorzy zostaną uwiecznieni na przygotowanych tabliczkach.

 

 1. Do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.

 

 1. Bóg zapłać za troskę o kaplice i ofiary składane na budowę oraz pomoc w przygotowaniu kościoła, garaży i placu na dzisiejszy Festyn. Dziękujemy za pomoc przy betonowaniu schodów do kościoła. Całkowity koszt wyniósł 18 200 zł. Dziękujemy również wszystkim, którzy wspierają parafię wpłatami na konto. W zakrystii dostępny jest terminal płatniczy, który umożliwia bezgotówkowe złożenie ofiar.

 

 1. W przyszłą niedzielę odbędzie się coroczna zbiórka ofiar na Wyższe Seminarium Duchowne w Koszalinie. Będzie to także okazja wysłuchać listu ks. Rektora WSD.

 

 1. Wszystkim Parafianom i Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy obfitości łask Bożych.