OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

                                                                                                                                                      Piła 03.12.2023 r.

 1. Msze św. roratnie z nauką, będą odprawiane przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci . Dzieci przynoszą lampiony oraz serduszka z dobrymi uczynkami. Na zakończenie Mszy św. będzie losowanie figury Matki Bożej oraz niespodzianki a pozostałe dzieci otrzymują obrazki.
 2. Adoracja i zmiana Tajemnic Różańcowych w Nowej Kaplicy w czwartek od godz.17.00. Msza św. w intencji Żywego Różańca, Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholki o godz. 18.00.
 3. Msza św. zbiorowa, przez wstawiennictwo Matki Bożej z Góry Karmel, zostanie odprawiona w czwartek 14 grudniu o godz. 18.00. Intencje w różnych potrzebach można zamawiać w zakrystii.
 4. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii. W tym roku nikt z parafian nie roznosi opłatków po domach. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę.
 1. Kandydaci do bierzmowania zgłaszają obecność na Mszy św. w zakrystii. Spotkania w grupach odbywają się według ustalonego z prowadzącymi harmonogramu. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. po każdej Mszy św. zbierają  . 
 1. Trwają zapisy w zakrystii dla chłopców, którzy chcą służyć podczas Mszy św. jako ministranci. Zapraszamy także dzieci do scholki. Próby odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11.50 w salce.
 1. Adwentowe Czuwanie Młodych, odbędzie się w najbliższą sobotę 9 grudnia o godz. 19.00 w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych oś. Górne. W spotkaniu z ks. Biskupem obowiązkowo uczestniczą kandydaci do bierzmowania.
 1. Katecheza dla wszystkich rodziców dzieci z kl. III, które wygotowują się do I Komunii św. w następną niedzielę o godz. 12.30. Obecność obowiązkowa. Po zakończeniu spotkanie z komitetem.
 1. REKOLEKCJE ADWENTOWE, które poprowadzi ks. Radosław Występski, rozpoczną się w naszej parafii w następną niedzielę 10 grudnia i potrwają do wtorku włącznie. Bardzo prosimy o dobre wykorzystanie tego czasu.
 1. Świece WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM, do nabycia w cenie 16 zł duża, 8 zł mała.
 2. Obok gazet zostały wyłożone torby charytatywne, które zabieramy do domu i przynosimy do 17 grudnia z produktami do kaplicy.
 1. W naszej parafii rusza akcja charytatywna pt. Świąteczny dar dla Naszego Hospicjum. Podobnie jak w tamtym roku z tyłu kaplicy umieszczona zostanie choinka przyozdobiona w ozdoby wykonane przez podopiecznych Hospicjum. Każdy, Kto chce wesprzeć tę akcję proszony jest, aby nabyć konkretne rzeczy wymienione i dołączone do danej ozdoby choinkowej i złożyć je pod choinką. Ozdoby, jako dar wdzięczności. Każdy darczyńca może zatrzymać dla siebie. Dziękujemy p. Aleksandrze oraz p. Agacie wraz z młodzieżą za przygotowanie choinki.
 1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. Jest również dodatkowy limitowany Gość Niedzielny przedstawiający Historię Kościoła.
 1. Dostępna jest księga intencji na rok 2024. Msza św. można zamawiać w zakrystii i kancelarii, również Msze św. gregoriańskie.
 1. Dziękujemy za troskę o kaplice, przygotowanie dekoracji na adwent oraz ofiary składane na funkcjonowanie parafii i  budowę.   W ub. tygodniu parafia zapłaciła kolejny  rachunek za prace w wysokości 12 tyś. zł.

Przypominamy, że w naszej parafii jest dostępny terminal płatniczy, umożliwiający bezgotówkowe złożenie ofiary.

Jubilatom i solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim parafianom życzymy opieki naszego patrona św. Rafała. Na radosne i godne przeżywanie dzisiejszej niedzieli i na czekający nas nowy tydzień życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego

Proboszcz  ks. Mieczysław Dzikowski                     Wikariusz ks. Przemysław Głowacki

budowa kościoła