OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

Piła, 27.11.2022

 

 1. MSZE ŚW. RORATNIE z nauką będą odprawiane przez cały Adwent od poniedziałku do piątku o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy dorosłych i dzieci. Dzieci przynoszą lampiony oraz serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Na zakończenie Mszy św. dla wszystkich dzieci obrazki, a spośród serduszek  losowanie figury Matki Bożej oraz niespodzianki.

 

 1. Adoracja i zmiana Tajemnic Różańcowych w Nowej Kaplicy w czwartek od godz.17.00. Msza św. w intencji Żywego Różańca, Liturgicznej Służby Ołtarza i Scholki o godz. 18.00.

 

 1. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w Starej Kaplicy od godz. 16.45, w Nowej Kaplicy od godz. 17.30. Przypominamy dzieciom, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. o pierwszych piątkach miesiąca.

 

 1. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę.

                                                                                                    

 1. Zmiana Tajemnic Różańcowych w Starej Kaplicy w następną niedzielę o godz. 9.00

Msza św. URODZINOWA w intencji dzieci, które w grudniu obchodzą swoje urodziny za tydzień w niedzielę o godz. 12.30. Zgłoszenia w zakrystii.

 

 1. Msza św. zbiorowa, przez wstawiennictwo Matki Bożej z Góry Karmel, zostanie odprawiona w czwartek 8 grudniu o godz. 18.00. Intencje można zamawiać w zakrystii.

 

 1. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania zgłaszają obecność na Mszy św. w zakrystii i uczestniczą w spotkaniach w grupach. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. po każdej Mszy św. zbierają obrazki.

 

 1. Próby scholki odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11.50 w salce. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

 1. Adwentowe Czuwanie Młodych, odbędzie się w najbliższą sobotę 3 grudnia o godz. 19.00 w parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych na osiedlu Górnym. W spotkaniu z ks. Biskupem obowiązkowo uczestniczą kandydaci do bierzmowania.

 

 1. Rekolekcje dla członków Caritas odbędą się w dniach 9-11 grudnia. Zgłoszenia chętnych w zakrystii.

 

 1. Świąteczną zbiórkę „Paczuszka dla Maluszka” rozpoczniemy już jutro w naszej parafii. Zgromadzone dary trafią m.in. do domów samotnej matki, hospicjów perinatalnych i domów dziecka w całej Polsce. Fundacja „Małych Stópek” potrzebuje: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i nawilżane chusteczki. Każdy zainteresowany wsparciem może zabrać dowolną bombkę z ustawionej w kaplicy choinki i złożyć potrzebne środki do kosza znajdującego się pod choinką.

 

 1. Poszukiwana jest osoba, która może pomóc w opiece nad starszą osoba. Zgłoszenia w zakrystii.

 

 1. Intencje mszalne, także na 2023 r., można zamawiać w kancelarii i po mszach św. w zakrystii.

 

 1. Bóg zapłać za troskę o kaplice, pomoc w przygotowaniu uroczystości Odpustowej, za ofiary składane na budowę. Taca budowlana w ub. niedzielę wyniosła 4173 zł. Parafia natomiast zapłaciła rachunki za materiały w kwocie 8700 zł.

Przypominamy, że w naszej parafii jest dostępny terminal płatniczy, umożliwiający bezgotówkowe złożenie ofiary.

 

 1. Wszystkim życzymy zdrowia i obfitego błogosławieństwa na rozpoczęty okres Adwentu.